2015-02-23

Bijai oponento? Ignoruok

Įdomus TAIP'ininkų skelbimas feisbuke: „Daug ir įvairių apklausų Vilniuje aplink mus, bet visos rodo vieną ir aiškų favoritą - Artūrą Zuoką.”

Neaišku kieno ir kaip atlikta „apklausa”, keturi tariamai populiariausi kandidatai – ir nesunkiai užuodžiamas baimės kvapas.

Dabartinis Vilniaus meras, natūralu, keliamas į pirmąją poziciją. Juk rinkimai. Nekelia didesnių abejonių, kad Valdemaras Tomaševskis „apklausoje” atlieka daržo baidyklės vaidmenį – žiūrėkite, kas bus, jei nebalsuosite už mane. Majausko, kaip ir Gražulio, Zuokui tiesiog nereikia bijoti – tai kodėl jų nepanaudojus rinkiminėje agitacijoje?

Tačiau Remigijui Šimašiui nerandama vietos net varganoje ketvirtoje pozicijoje – rimčiausio konkurento geriausia apskritai neminėti. Sunku patikėti, kad Petras Gražulis Vilniuje gali aplenkti Šimašių. Vargu ar tai įstengtų padaryti ir politikos naujokas, mažai kam žinomas Mykolas Majauskas.

Kažkuo primena Vladimiro Putino atsisakymą viešumoje minėti Aleksejaus Navalno – palyginus smulkios, nereikšmingos, ir vis dėlto realią opoziciją išreiškiančios figūros – vardą.

Bent kol kas peršasi viena išvada: Zuokas bijo Šimašiaus. Ir ši baimė, artėjant rinkimams, tik stiprėja.

PS.: OK, liberalų politinė reklama, kurioje neatsirado vietos Majauskui, yra panaši, bet vis dėlto – ne tapati:

Didesnė tikimybė, kad Gražulis pralenktų Majauską, negu Šimašių. Šimašiui būtų reikėję pradanginti Zuoką, kad pasakyčiau: paslydo lygioje vietoje.

Tiesa, būtų įdomu sužinoti, kas atliko apklausą.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą