2012-01-23

Gąsdinimas pedofilais

Kartais man būna tiesiog gėda dėl mūsų Prezidentės ir kitų politikų, dėl populiarumo remiančių štai tokią betvarkę:

Klinikos vadovė apkaltino teisėją N. Venckienę, kad ši siekė žūtbūt gauti medikų pažymą dėl mergaitės mokymosi namie. Esą teisėja triukšmavo gydytojų akivaizdoje, mažametę gąsdinta pedofilais, jai liepta įsidėmėti veidus gydytojų, kurie ją tariamai atiduos iškrypėliams. (Alfa.lt)

Kaip suprantu, visa tai vyko daugelio liudininkų akivaizdoje, Venckienei siekiant, drįsčiau teigti, ne pačių švariausių tikslų.

Išties, "mergaitę gąsdino pedofilais"... O po to kažkas stebisi, kodėl Kedžio dukra nenori būti su motina... Ar vadina Venckienės reikalą "šventu"... Man panašiau, kad savo asmenines problemas ši garsiausios dabarties Lietuvos dramos pagrindinė veikėja, deja, projektuoja į niekuo dėto vaiko sąmonę. Dar blogiau, ji tai daro, oficialiai eidama teisėjos pareigas.


Ko verta valstybė, kurioje teisėjai gali leisti sau taip elgtis ne vieną dieną, savaitę, mėnesį ir net ne metus? Ir ko verta valstybės vadovė, kiekviena proga palaikanti Venckienės poziciją - vietoje to, kad imtųsi vykdyti savo pareigą ir teiktų Seimui atleisti beviltiškai susikompromitavusią teisėją.

Taip, toks veiksmas būtų labai nepopuliarus, bet kaip jaustis tiems žmonėms, kuriems tenka stoti prieš tokį teisminės valdžios pareigūną? Aš jų vietoje eičiau protestuoti prie Prezidentūros. Nes ten galima rasti reikalingų instrumentų - tik ne politinės valios.

Aš net nekalbu apie tai, kad, ko gero, jau seniai praleista galimybė kartą ir visiems laikams išaiškinti "Kediados" aplinkybes. Kad ir kokie būtų galutiniai teismų sprendimai, panašu, kad didelė šalies gyventojų dalis juos laikys tik dar viena dūmų uždanga. Nekyla didesnių abejonių, kaip tai paveiks - tiksliau, jau paveikė - visuomenės pasitikėjimą Lietuvos teisėsauga.

Išties, N. Venckienė darosi vis panašesnė į Blogio įsikūnijimą:
Teisėjos pasamdytas antstolis prieš kamerą surengė Laimutės Stankūnaitės mažametės dukros apklausą. Mažametei teko dar kartą pasakoti apie tariamą seksualinį išnaudojimą ir net būsimą nužudymą, praneša LNK „Žinios“. (http://www.alfa.lt/straipsnis/13682692/Kedzio.ir.Stankunaites.dukte.vel.traumuojama=2012-01-31_18-58/)
Po tokių nusikalstamų (kito žodžio nerandu) globėjos veiksmų, kaip niekad pasigendu bent kiek svaresnio profesionalių psichologų žodžio. Negi jie nemato, kas vyksta?

Vėlgi, pasikartosiu: kaip gali vienas žmogus šitaip šokdinti visą valstybę? Žiobienės žodžiai, regis, vis dar tik šauksmas tyruose...

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą